PARA 2015

Dnia 18 kwietnia 2015 roku w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie odbył się Gminny Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego PARA 2015. Już po raz XI mieliśmy okazję wysłuchać i wyłonić najlepsze talenty z naszej gminy. 

Przegląd obejmował 3 konkursy:
• Przegląd piosenki dziecięcej w kat. wiekowej 6-9 lat, 10-12 lat
• Przegląd solistów i muzycznych zespołów estradowych w kat. wiekowej – gimnazjum, szkoły średnie, dorośli
• Konfrontacje taneczne w kat. wiekowej 7-10 lat, 11-15 lat

O tytuł laureata w pierwszym konkursie walczyło 20 solistów, w tym jeden duet, w drugim konkursie 9 solistów, w tym jeden duet, natomiast w trzecim konkursie o tytuł laureata walczyły dwa zespoły taneczne.
W tym roku pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie przenieśli publiczność do lat 60-tych, rozpoczynając przegląd tańcem do przeboju z tamtych lat Kariny Stanek. Scenografia, kostiumy i cała atmosfera nawiązywała to stylu retro, który charakteryzował się modnymi w tamtym czasie groszkami.
43 osoby to imponująca liczba uczestników występujących w XI przeglądzie, która mówi o rozwoju i zdolnościach muzycznych i tanecznych w Gminie Krzęcin. 
W tym roku młodych artystów oceniała komisja w składzie: 
Anna Lachowska – wokalistka zespołu muzycznego SOFT z Barlinka
Daniel Nowacki – od dzieciństwa pasjonata gry na instrumencie i śpiewu, uczestnik warsztatów wokalnych prowadzonych przez Elżbietę Zapędowską, instruktor zespołów wokalnych i śpiewaczych Dawid Podoła – absolwent Akademii Sztuk w Szczecinie wydział akordeonu, instruktor tańca, instruktor rytmiki
Komisja miała nie lada zadanie, gdyż poziom był wysoki, co skutkowało na burzliwe obrady. 
Laureatami w konkursie piosenki dziecięcej zostali:
Yasin Mikołajczyk – reprezentujący Zespół Szkół w Krzęcinie – instruktor Sandra Żuk,
Julia Jekiełek – reprezentująca Zespół Szkół w Krzęcinie – instruktor Małgorzata Matuszak,
Laura Simińska – reprezentująca Zespół Szkół w Krzęcinie – instruktor Sandra Żuk,
Duet Filip Jędrzejewski i Nikodem Makiewicz, którzy reprezentowali Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie – instruktor Ewelina Kucharczyk.
Laureatami w konkursie solistów i muzycznych zespołów estradowych zostali:
Magdalena Jaszkiewicz – reprezentująca Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie – Klub Kultury w Objezierzu – instruktor Anna Hermanowicz
Ewa Leończuk – reprezentująca Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie – Klub Kultury 
w Mielęcinie – instruktor Beata Szałek
Michalina Simińska – reprezentująca Zespół Szkół w Krzęcinie – instruktor Sandra Żuk Duet Magdalena Jaszkiewicz i Patryk Łassa - reprezentujący Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie – Klub Kultury w Mielęcinie – instruktor Beata Szałek
Laureatami w konkursie konfrontacje taneczne zostali:
Zespół tańca współczesnego SWING reprezentujący Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie – instruktor Anna Argentatii Zespół taneczny TĘCZA – instruktor Marzena Misiak.
Tegoroczny przegląd uświetniły występy zaproszonych artystów do Chłopowa. Mieliśmy zaszczyt gościć Bartosza Ziemianin, który zagrał dwa utwory na keyboardzie, wspaniałe show dały ZUMBIARY z Choszczna, które swoim tańcem porwały całą widownię. 
Małe gigantki Amelka, Oktawia i Oriana z Chłopowa, które wykonały dwa utwory ,,Pieski małe dwa” oraz ,,Ruda tańczy jak szalona” sprawiły atmosferę festiwalową.
Wszystkim uczestnikom biorącym udział w tegorocznym przeglądzie zostały wręczone dyplomy uczestnictwa i małe upominki, laureaci otrzymali nominację do szczebla powiatowego i nagrody specjalne. Oprócz dyplomów i nagród uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek. Po wręczeniu nagród i dyplomów nastąpił moment na który wszyscy niecierpliwie czekali czyli losowanie nagrody Wójta Gminy Krzęcin Bogdana Brzustowicza wśród wszystkich uczestników przeglądu. Nagrodą w tym roku był telewizor 32 calowy firmy SONY. Szczęśliwą osobą, która wygrała główną nagrodę okazała się Paulina Kidula z Rakowa – uczestniczka zespołu tańca współczesnego SWING. Serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim artystom i instruktorom, którzy wystąpili na XI Przeglądzie Amatorskiego Ruchu Artystycznego PARA 2015. Poprzez prezentację młodych talentów choć w minimalnym stopniu zostały przybliżone efekty całorocznej i artystycznej działalności amatorów z Gminy Krzęcin.
Organizatorzy również dziękują wszystkim przybyłym gościom oraz wspaniałej widowni, która przyczyniła się do nagradzania oklaskami młodych artystów. 

Wszystkim tegorocznym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym.
(mr)