FESTYN W KASZEWIE „RAZEM DLA SIEBIE”

W miejscowości Kaszewo przy Zespole Rekreacyjno-Sportowym, w dniu 2. września br., miał miejsce festyn pod hasłem „Razem dla siebie”. Impreza, która miała na celu integrację Mieszkańców sołectwa odbyła się w ramach projektu „Rewitalizacja na terenie gmin województwa zachodniopomorskiego znajdujących się w Specjalnej Strefie Włączenia”. Sobotni festyn oficjalnie otworzył Pan Sołtys Tomasz Preis oraz Gminny Animator ds. Rewitalizacji Małgorzata Matuszak, którzy w swoim wystąpieniu podziękowali wójtowi Bogdanowi Wojciechowi Brzustowiczowi za umożliwienie przeprowadzenia działań rewitalizacyjnych na terenie naszej gminy.

Przypomnijmy, iż właśnie w ramach tego projektu Mieszkańcy zakupili trzy nowe elementy siłowni zewnętrznej, które już służą zarówno Młodszym jak i Starszym. O puchar ufundowany przez wójta rozegrano mecz towarzyski „Żonaci&Kawalerowie”. Następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe dla dzieci oraz występy artystyczne w wykonaniu młodych, utalentowanych artystek z Kaszewa oraz Gminnego Chóru „CON PASSIONE”. Kolorowa, dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, fotobudka to tylko jedne z wielu atrakcji, z których mogli skorzystać w tym dniu uczestnicy festynu. Każdy mógł posilić się również pysznymi wypiekami Kaszewianek, a także spróbować pieczonych kiełbasek czy smakowitej zupy gulaszowej. Nie zabrakło oczywiście waty cukrowej dla Najmłodszych. Przy muzyce DJ-IRASA wszyscy świetnie się bawili i tańczyli do późnych godzin wieczornych.

Na prośbę Pana Sołtysa Tomasza Preisa pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy włączyli się w działania rewitalizacyjne w sołectwie Kaszewo.
Przypomnijmy, iż organizatorami festynu byli: Sołtys Tomasz Preis, Rada Sołecka w Kaszewie, Radna Kaszewa Paulina Szarawaga, Animator ds. Rewitalizacji na terenie gminy Krzęcin Małgorzata Matuszak, Stowarzyszenie „Razem dla Gminy Krzęcin” oraz Centrum Ekonomii Społecznej 4C ze Szczecina.

Wpisany przez: admin

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 17 czerwca 2019, imieniny: Laury i Adolfa

Najbliższe wydarzenie: