Produkty tradycyjne

Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” rozpoczyna procedurę zgłaszania produktów tradycyjnych na Listę Produktów Tradycyjnych.

Nasza szczęśliwa 13, to region mający nie tylko bogatą i niezwykle burzliwą historię, ale również posiadający zbiór fascynujących tradycji, zwyczajów i kultur. Ludność województwa zachodniopomorskiego pochodzi z różnych stron Polski przedwojennej i powojennej. Przybysze przywieźli tu różnorodną gamę smaków i potraw, które wkomponowały się w smaki występujące na tym terenie w okresie przedwojennym. Te różnorodne produkty i potrawy tworzą jedyny, niepowtarzalny region kulinarny. Jest on stosunkowo „młody”, bo liczy tylko kilkadziesiąt lat, ale ma już swoje sukcesy w postaci produktów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych.

Promocja i sprzedaż tradycyjnie wytwarzanej żywności nie tylko podnosi atrakcyjność obszarów wiejskich, ale także daje szansę na utworzenie nowych miejsc pracy na wsi, a tym samym – na pozyskiwanie nowych źródeł dochodu. Ważne jest to, że lokalne i regionalne produkty żywnościowe cieszą się coraz większym uznaniem i zainteresowaniem konsumentów, co przyczynia się do wzmocnienia poczucia tożsamości regionalnej oraz rozwoju i promocji obszaru objętego LSR na lata 2014-2020.

Jeżeli na terenie Państwa Gminy znajdują się osoby, bądź produkty, które mogłyby się wpisać na Listę Produktów Tradycyjnych zapraszamy do współpracy z nami (zgłoszenie e-mail osoby, lub on-line).  

Poniżej znajduje się odnośnik do strony na której znajdują się wszystkie potrzebne informację dla Państwa wiadomości odnośnie zgłaszania produktów i korzyści z niego wynikających.

Szczegóły na stronie http://liderpojezierza.pl , lub na podstronie poświęconej produktom tradycyjnym:http://www.produkty.liderpojezierza.pl

Serdecznie zapraszamy do współpracy i prosimy o kontakt z naszym biurem w formie telefonicznej pod nr tel.: 95 7460 360, oraz e-mail: lgd@liderpojezierza.pl

Dla Państwa wygody stworzyliśmy formularz on-line za pomocą którego mogą Państwo wysłać do nas zgłoszenie. Wystarczy kliknąć link poniżej:

http://www.produkty.liderpojezierza.pl/formularz.php

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest środa 29 listopada 2023, imieniny: Błażeja i Saturnina