Pożegnanie ks. Tadeusza Łuczaka

W dniu 26 sierpnia br. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Krzęcinie odbyła się Dziękczynna Msza św. za posługę kapłańską ks. Kanonika rezydenta Tadeusza Łuczaka, który w latach 1998-2021 sprawował funkcję Proboszcza w Parafii Rzymskokatolickiej w Krzęcinie.

W uroczystości wzięli udział Wójt gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz, Przewodniczący Rady Artur Konopelski wraz z Sekretarzem Gminy Ryszardem Przywartym, Parafianie z Krzęcina, Granowa, Mielęcina i Przybysławia oraz Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzęcinie. Wierni z Żeńska również pożegnali się dzisiaj z ks. Tadeuszem podczas mszy świętej, która odbyła się w ich kościele filialnym. Po zakończonej mszy i krótkim występie artystycznym dzieci wręczono Jubilatowi pożegnalne upominki.

Ks. Tadeusz wykazał się wielką gospodarnością i dbałością o obiekty sakralne. A swoją życzliwością, spokojem, rozwagą i otwartością,  zjednał całą naszą wspólnotę, zachęcając zawsze do szczerej współpracy. Dziękujemy, za wytrwałość i wielkie zaangażowanie w pełnieniu misji kapłańskiej, udzielane wsparcie duchowe oraz integrowanie wszystkich mieszkańców.

Niech kolejne lata upływają w poczuciu spełnienia, w jak najlepszym zdrowiu i wszelkiej pomyślności.

 

Wpisany przez: Izabela Cichowska

  • :
  • :

Dziś jest środa 06 grudnia 2023, imieniny: Mikołaja i Emiliana