"Konkurs Tradycji Kulinarnych Pomorza Zachodniego" 2023

konkurs

Prezentacja bogactwa kulturowego, tradycji kulinarnych, rękodzieła, rzemiosła czy różnych aktywności mieszkańców regionu. To wszystko odbywa się podczas drugiej edycji Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego w Ogrodach Przelewice.

Podczas tego wydarzenia przeprowadzony został konkurs pn. „Konkurs Tradycji Kulinarnych Pomorza Zachodniego” 2023. Swoje umiejętności kulinarne sprawdziły Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia z Pomorza Zachodniego. Ekipy przygotowywały potrawy w jednej z dwóch kategorii: I - do wyboru zupa lub przystawka lub danie główne, II - deser lub wypiek.

Gminę Krzęcin reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Sołectwo Granowo . Panie drugi już raz otrzymały wyróżnienie i nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł. Smakołykiem, jakie przygotowały okazała się zupa szczawiowa z jajem i prażonki z boczkiem. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
Dodatkowo Pani Ewa Rutkowska oraz Pani Joanna Ligeza brały udział w konkursie w rzucie wałkiem i zajęły kolejno 1 i 3 miejsce, otrzymując za tak zacne umiejętności nagrody rzeczowe, medale i dyplomy!!!

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 11 czerwca 2023, imieniny: Barnaby i Feliksa