Siłownia zewnętrzna w Rakowie

W Rakowie, w sąsiedztwie zespołu rekreacyjno - sportowego, można już ćwiczyć na nowej siłowni zewnętrznej. Miejsce to stworzono z myślą o osobach młodych, aktywnych, jak i starszych, które cenią zdrowy styl życia. Zamontowane urządzenia umożliwiają trening całego ciała na świeżym powietrzu. Przez różny stopień trudności wykonywanych ćwiczeń, siłownia daje możliwość aktywnego wypoczynku zarówno amatorom jak i profesjonalnym sportowcom.

silownia

W ramach projektu zasadzono również krzewy ozdobne, które niewątpliwie uatrakcyjnią tę przestrzeń.
Na placu dostępne są takie urządzenia jak:
•    jeździec,
•    wyciskanie siedząc + słup,
•    biegacz podwójny.
Grant zrealizowało Stowarzyszenie „Razem dla Gminy Krzęcin” z nieocenioną pomocą p. Elżbiety Kowalskiej - Sołtysa Rakowa oraz p. Marty Kiduli - Przewodniczącej Rady Sołeckiej Rakowa. Wniosek o grant napisał p. Maciej Radomiak – Kierownik Inwestycji i rozwoju,  GOSPODARKI NIERUCHOMOŚCIAMI, UTRZYMANIA DRÓG I ROLNICTWA ORAZ ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH Urzędu Gminy Krzęcin.
Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w naszej gminie mamy kolejne tego typu miejsce do aktywnego spędzania czasu wolnego. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywności na świeżym powietrzu, a szczególnie do korzystania z nowo powstałej siłowni zewnętrznej, bo przecież w zdrowym ciele - zdrowy duch.

Poniżej kilka istotnych informacji o wsparciu:
Nazwa operacji: „Budowa siłowni zewnętrznej - alternatywą lepszej aktywizacji mieszkańców Rakowa”.
Cel operacji: „Wykreowanie i utworzenie przyjaznych przestrzeni społecznych”
Nazwa przedsięwzięcia: „Wsparcie inicjatyw tworzących innowacyjne rozwiązania zagospodarowania przestrzeni społecznych”.
Planowane efekty: powstanie nowoczesnego i atrakcyjnego miejsca spotkań dla wszystkich mieszkańców wsi.
Dofinansowanie od LGD: 10.000,00 zł
Całkowity koszt inwestycji: 10.635,00 zł

loga

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 22 maja 2022, imieniny: Julii i Heleny