Koncerty i atrakcje podczas Gminnego Festynu Dożynkowego

dozynki

Jak Dożynki, to dobra zabawa, a jak zabawa to oczywiście koncerty!
Przedstawiamy Państwu zespoły muzyczno-taneczne, które w dniu 12 września br. towarzyszyły Gminnemu Festynowi Dożynkowemu.

Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną, którą rozpoczął częścią obrzędową zespół ludowy „Kłodawianki” z Kłodawy. Na scenie naszego amfiteatru po raz pierwszy w Krzęcinie pokazały się Panie z Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zespół energetycznych kobiet pokazał się w tańcach takich jak: polka, świtezianki, czardasz i country. Po raz pierwszy również uroczystości dożynkowe uświetnili uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzęcinie. Na scenie tego dnia pojawili się również nasi lokalni artyści czyli Chór Gminny „CON PASSIONE i zespół śpiewaczy „GRANOWIANKI”.

dozynki

Całkiem spontanicznie zaśpiewali członkowie zespołu „FEERIA”: Weronika Bodnar, Paulina Apoczkin-Domańska, Alicja Nahorska i Patryk P.a.T.o. Łassa.
Gwiazdą wieczoru był CAPITAN FOLK, wykonując muzykę z gatunku folku góralskiego i disco polo, znany z takich hitów jak „Karczmareczka” czy „Kalinka”.
Po ponad godzinnym występie Capitana Folka rozpoczęła się dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadził  DJ.DAVE.
Warto wspomnieć, iż w czasie gminnych Dożynek prezentowały się 4 Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy: KGW Chłopowo, KGW Granowo, KGW Krzęcin oraz KGW Objezierze, a także Sołectwo Żeńsko. Nie zabrakło Mobilnego Punktu Szczepień i Punktu Powszechnego Spisu Ludności, jak również Klubu Plastyka „IMPRESJA” z Choszczna. Tego dnia wspieraliśmy również niepełnosprawną Gabrysię Komorowską z Chłopowa. Odbyły się także warsztaty mleczarskie, które przeprowadziły Panie z KGW Pławno, a na najmłodszych czekały dmuchane zamki, loteria oraz wata cukrowa, hot-dogi, trzysmakowa lemoniada i mnóstwo innych pyszności.
Do zobaczenia w przyszłym roku!

Więcej zdjęć na www.facebook.pl


Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 14 sierpnia 2022, imieniny: Alfreda i Euzebiusza