Turniej Sołecki i nagrody dla Starostów i Sołtysów

turniej

Gminny Festyn Dożynkowy, który miał miejsce 12 września 2021 r.,  nie mógł odbyć się bez „Turnieju Sołectw”. Na boisku sportowym w Krzęcinie czyli naszej „arenie turniejowej” pojawiły się 4 zespoły reprezentujące sołectwa: Objezierze, Granowo, Chłopowo i Żeńsko. Zgodnie z regulaminem Turnieju każda reprezentacja składała się z 4 osób pełnoletnich, w tym z sołtysa i musiała zmierzyć się z rywalami w sześciu konkurencjach obejmujących m.in.: rzut snopkiem, bieg w potrójnych spodniach, czy np. wyścig na taśmie.

Wszystko odbywało się na oczach publiczności, a każda ekipa miała głośno dopingujących ją kibiców – zresztą, nie tylko mieszkańców swego Sołectwa.
Nad przebiegiem Turnieju czuwała komisja powołana przez Wójta Gminy Krzęcin w składzie:
1. Artur Szulc – dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzęcinie – przewodniczący Komisji
2. Tomasz Walusiak – animator sportu w Gminie Krzęcin
3. Janusz Giziński – pracownik Urzędu Gminy w Krzęcinie
Po podsumowaniu punktacji z poszczególnych konkurencji komisja ogłosiła co następuje:
Każda drużyna otrzymała nagrodę za swoją odwagę, uczestnictwo i chęć rywalizacji. Pierwsze miejsce i bon pieniężny o wartości 600,00 zł otrzymało Sołectwo Żeńsko, drugie miejsce i bon pieniężny o wartości 500,00 zł otrzymało Sołectwo Chłopowo, trzecie miejsce i bon pieniężny o wartości 400,00 zł otrzymało Sołectwo Granowo, natomiast sołectwo Objezierze otrzymało bon o wartości 200,00 złotych.
Tegorocznym zwycięzcom Turnieju gratulujemy sukcesu. Gratulujemy też wszystkim jego uczestnikom. Wszyscy byliście świetni już przez sam fakt swego udziału w Turnieju, nie mówiąc już o wspaniałej, szlachetnej rywalizacji i walce na „naszej arenie turniejowej”.
Podczas gminnych dożynek Wójt Gminy Krzęcin, Bogdan Wojciech Brzustowicz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy, Arturem Konopelskim wręczył bony upominkowe Starostom tegorocznych dożynek, a także obecnym Sołtysom gminy Krzęcin.
Organizatorzy kolejnych Dożynek już przygotują nowe konkurencje i nowe atrakcje na kolejne Gminne Święto Plonów.


tekst: GCK Krzęcin

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 14 sierpnia 2022, imieniny: Alfreda i Euzebiusza