"Przez żołądek do serca" - Projekt KGW Chłopowo

festyn

Festyn "Przez żołądek do serca", który odbył się 5 czerwca br. przy Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie, jest podsumowaniem projektu pn. "Warsztaty promujące tradycje kulinarne kluczem integracji społeczności". Wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia napisała Radna Gminy Krzęcin, członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Chłopowie, Pani Małgorzata Matuszak, która od dłuższego czasu zajmuje się w sołectwie pisaniem projektów, a co za tym często idzie, ich pomyślnym realizowaniem. To właśnie w swojej przemowie podkreślała Sołtys Chłopowa, Pani Patrycja Tułaza.

Projekt sfinansowany został przez Urząd Marszałkowski w Szczecinie w ramach projektu Społecznik 2019-2021, a dzięki otrzymanej dotacji KGW Chłopowo wzbogaciło się o wiele nowych akcesoriów kuchennych oraz spożywczych produktów. W czasie trwania projektu miały miejsce także warsztaty kulinarne, podczas których uczestniczki wymieniały się przepisami, poznawały tajniki dekorowania potraw, a nawet nauczyły się od doświadczonych gospodyń domowych piec cieniutkie, ale to bardzo cieniutkie naleśniki. Zdradzony został również przepis na pyszną kaczkę nadziewaną wątróbką. W ramach warsztatów opracowano i wydano w formie papierowej broszurę kulinarną z tajemnymi przepisami.
Podczas sobotniego festynu Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Chłopowie, Pani Leonarda Papiernik wręczyła uczestniczkom warsztatów pamiątkowe certyfikaty.
Gratulacje i słowa podziękowania złożył organizatorom  Wicestarosta Powiatu Choszczeńskiego, Pan Paweł Szuber. W imieniu Wójta Gminy Krzęcin, Pana Bogdana Wojciecha Brzustowicza, słowa uznania za niezwykle aktywną działalność wraz ze skromnym upominkiem na ręce Przewodniczącej KGW złożyła Inspektor ds. promocji, Pani Sandra Żuk.
Najwspanialszą oczywiście sprawą była możliwość popróbowania tych wszystkich pyszności podczas festynu, nie zabrakło pierogów ruskich, pierogów z pieczarkami i serem, krokietów, barszczyku, bigosu z młodej kapusty, sałatek, hot-dogów, gofrów, ciast, pieczonej kiełbaski! Jedzonko pierwsza klasa!
Oprócz zaplanowanych gier i zabaw dla dzieci i młodzieży rozegrany został mecz w siatkówkę. Puchar sołtysa zdobyła drużyna męska.
Serdecznie gratulujemy organizatorom świetnego festynu, który przypomniał nam wszystkim, jak ważne jest kultywowanie tradycji i społeczna integracja, której tak bardzo nam brakowało.

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest środa 23 czerwca 2021, imieniny: Wandy i Zenona

Najbliższe wydarzenie: