Otwarcie siłowni zewnętrznej w Mielęcinie

W dniu 16 października 2020r. odbyło się uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznej zbudowanej  na  placu zabaw obok Klubu Kultury w Mielęcinie. Impreza odbywała się pod hasłem projektu „Fitness dla dużych i małych”.

silowniamielecin

Siłownia zewnętrzna oraz plac zabaw mają za zadanie umożliwić wszystkim, niezależnie od wieku i umiejętności, dostęp do atrakcyjnej formy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Projekt jest skierowany zarówno do dzieci, młodzieży, dorosłych, jak i osób starszych. Nowo wybudowana siłownia w Mielęcinie składa się z ośmiu urządzeń takich jak: jeździec, orbitek, wyciskacz, twister, drążek, biegacz, wioślarz i wyciąg górny. Zamontowano również tablicę z regulaminem.
Wartość zakupionych urządzeń wyniosła 18.000,00zł i była dofinansowana z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach rewitalizacji społecznej, bezpośrednio przez Sp. z o.o. 4C Centrum Ekonomii Społecznej ze Szczecina.
Uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy Bogdan Wojciech Brzustowicz, Sołtys Mielęcina - Włodzimierz Bury, animator działań ds. rewitalizacji na terenie naszej gminy Małgorzata Matuszak, oraz Pani Karolina Sosnowska - reprezentująca 4C Centrum Ekonomii Społecznej w Szczecinie i Nadia Mikołajczyk - uczennica Szkoły Podstawowej w Krzęcinie, mieszkanka Mielęcina.
W uroczystości udział wzięli również: Joanna Witkowska – Skarbnik Gminy Krzęcin, Ryszard Przywarty – sekretarz Gminy oraz Alicja Kamińska – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie. Licznie dopisali również mieszkańcy Mielęcina z dziećmi.
Wójt podziękował mieszkańcom za liczne przybycie oraz zaangażowanie i pomoc w realizacji zadania oraz  Stowarzyszeniu „Razem dla Gminy Krzęcin” – występującemu w roli inwestora projektu.
W części artystycznej wystąpiły uczennice SP w Krzęcinie Zosia Maciejewska i Nadia Mikołajczyk.
Po zakończeniu części oficjalnej Pani Małgorzata Matuszak wraz z Panem Sołtysem Włodzimierzem Burym zaprosili zebranych mieszkańców wsi Mielęcin oraz przybyłych gości do WDK na poczęstunek.
Uroczystość odbywała się z uwzględnieniem obostrzeń wynikających z epidemii COVID.

 

 

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 26 marca 2023, imieniny: Teodora i Emanuela