Święto Plonów w Granowie

granowo,dozynki

W minioną sobotę 29 sierpnia br. Sołectwo Granowo zorganizowało wiejskie obchody święta plonów, o czym informował mieszkańców i gości ogromny witacz dożynkowy w formie ciągnika rolniczego ustawiony w centrum miejscowości. W tegorocznym święcie wzięli udział wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz, przewodniczący rady Artur Konopelski i radny Tomasz Bodnar.

Obrzędy rozpoczęły się Mszą Świętą dziękczynną celebrowaną przez ks. prob. Tadeusza Łuczaka w asyście księdza wikarego Rafała Stachowiaka. Uroczysty charakter nabożeństwa, odprawionego w intencji Rolników i Mieszkańców Wsi, podkreślały: dekoracja granowskiej świątyni, okazały wieniec dożynkowy, wielki bochen chleba z Piekarni Pana Roberta Łakomego oraz muzyczna oprawa mszy za sprawą Pana Henryka Skiby i zespołu śpiewaczego „Granowianki”.
Po zakończeniu mszy, na terenie wokół budynku kościoła, czekał na gości smaczny poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło tutaj domowych wypieków, staropolskiego żurku, chleba ze smalcem czy też kiszonego ogórka. Nad całą organizacją uroczystości, odbywającej się w radosnej i serdecznej atmosferze dożynkowej, czuwała Pani Sołtys Magdalena Rutkowska.

 

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 27 września 2020, imieniny: Kosmy i Damiana

Najbliższe wydarzenie: