Koncert "Wspomnienie o Agnieszce Osieckiej"

Za nami niezwykłe, cykliczne już w naszej gminie wydarzenie, koncert wspomnieniowy poświęcony wybitnej postaci, jaką była Agnieszka Osiecka.

zdjecie

25 stycznia br., na scenie Wiejskiego Domu Kultury w Chłopowie, zaprezentowali się artyści z Granowa, Krzęcina, Choszczna, Szczecina i Poznania. Pomysłodawczynią i główną organizatorką czwartego już, po wspomnieniach o Annie Jantar, Jarosławie Kukulskim, Zbigniewie Wodeckim i Oldze Jackowskiej, projektu muzycznego była Sandra Żuk, na co dzień Inspektor ds. promocji w gminie Krzęcin. Sobotnie wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Wójta Gminy Krzęcin, Bogdana Wojciecha Brzustowicza oraz patronatem medialnym Operatora Telewizji E-Cho Choszczno. Był to bardzo emocjonujący koncert, który na długo pozostanie w pamięci nad wyraz licznie zgromadzonej publiczności. Wspaniałe aranżacje, doskonała interpretacja, żywe instrumenty czy zabawa w teatr, pozwoliły uczestnikom widowiska powrócić do lat 70-tych.
    Organizatorka koncertu zapragnęła, by w tym dniu, wszyscy poczuli się jak w restauracji Watra w Zakopanem, w której koncertował ojciec Agnieszki Osieckiej, Wiktor. Stąd w scenografii znalazły się przedmioty z lat ubiegłych, a gościom Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chłopowie serwowały w szklankach z koszyczkami kawę sypaną i herbatę Madras oraz wyśmienitą wuzetkę. Każdy stolik dekorował symboliczny, czerwony goździk. Dzięki prezentacji multimedialnej przypomniane zostały fragmenty z życia autorki ponad 2000 tekstów piosenek.
Największą nagrodą dla artystów były z pewnością owacje na stojąc i łzy wzruszenia, które pojawiły się na twarzach publiczności.
Wśród artystów obecni byli: Julia Bobrowska, Weronika Bodnar, Zuzanna Czerniak, Anna Haładyn, Holly McClean, Aleksandra Nahorska, Alicja Nahorska, Aleksandra Rutkowska, Sandra Żuk, Oskar Bajbuła, Jerzy Ciecierski, Roman Szymański i Eryk Zborowski.
Organizator pragnie gorąco podziękować za pomoc w przygotowaniach wspomnianemu już Kołu Gospodyń Wiejskich w Chłopowie, Gminnemu Centrum Kultury w Krzęcinie i Zespołowi Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Krzęcinie.
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę dwóch Panów odpowiedzialnych za rewelacyjne nagłośnienie wydarzenia: Dominika Szymczykowskiego i Erwina Ubycha oraz Pana Sylwestra Winnickiego, który stanął na wysokości zadania by wszystko przebiegło należycie.
Tegoroczny koncert nie odbyłby się bez wsparcia naszych sponsorów: Wójta Gminy Krzęcin Bogdana Wojciecha Brzustowicza, Pani Joanny Witkowskiej, Pani Małgorzaty Matuszak, Pana Pawła Szubera, Pana Ryszarda Przywartego, Pana Andrzeja Ogonowskiego, Pana Ryszarda Pierzchały oraz 2x3 S.A. Krzęcin, Zachodniopomorskiego Banku Spółdzielczego w Choszcznie i Koła Gospodyń Wiejskich w Chłopowie.

 

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest wtorek 04 sierpnia 2020, imieniny: Dominika i Protazego

Najbliższe wydarzenie: